Obezita - 2časť - riešenie obezity

Je tu druhá časť článku o obezite, teraz si prečítajte ako si poradiť s obezitou


Jak obezitu řešit
Základem je vždy rozhodnutí a myšlenka dokázat se změnit. Vůle a psychická pohoda je v léčbě rozhodující. Nemůžeme se léčit bez odhodlání a pevného přesvědčení.
Budeme ve svém životě muset změnit mnoho nezdravých stereotypů a to někdy nepůjde samo od sebe.
Nejprve si vypočítáme BMI, dle něho pak zjistíme, do jakého stupně obezity spadáme. Pokud máme o své váze pochybnosti a jeví se nám, že v našem organismu není něco v pořádku, navštívíme lékaře.
Lékař pak dle vyšetření odliší, zda obezita nesouvisí s určitým onemocněním. Pro úspěch uvádím tři kroky, které mohou být přínosem i pro ty, kteří obezitou netrpí.Prvním krokem k úspěchu je změna stravovacích návyků. Z jídelníčku musíme vyřadit nezdravé potraviny, které obezitě prospívají. Vyloučíme vepřové a hovězí maso, uzeniny, paštiky, sušenky, sladkosti, zmrzlinu, tučné sýry, knedlíky, smažená jídla, chipsy, čokoládu, ořechy, zásmažky, cukrovinky, sladké limonády, kávu, bílé pečivo a umírníme příjem mléčných výrobků a brambor.
Naopak vhodné je v jídelníčku preferovat rýži, obiloviny, jáhly, celozrnné pečivo, ryby, krůtí či kuřecí maso, tofu, sýry typu Lučina, těstoviny, luštěniny, sóju, brokolici, ananas, papáju, dýně, mořské řasy, zeleninu, ovoce a zeleninové polévky.
Pitný režim je potřebné dodržovat také a měl by činit kolem 3 litrů za den. Nevhodné jsou perlivé vody, sladké limonády a některé ovocné džusy. Velmi vhodné jsou některé bylinky, které podporují samotný proces hubnutí. Připravujte si jerlínový čaj s jujubou nebo puerch. K pití doporučuji používat balené neperlivé vody. Není na škodu popíjet vodu převařenou a teplou, zvláště u žen, které trpí zimomřivostí. Popíjení teplé vody má řadu předností a organismus ji toleruje velmi dobře.
Samotný postup stravování si přizpůsobíme podle individuálního programu. Obecně ale musíme vycházet z toho, že budeme jíst 5x denně v menších porcích. Vyloučíme rizikové potraviny, zařadíme do každodenního stereotypu snídani, nejlépe teplou ve formě kaše nebo polévky, a jíme nejpozději tři hodiny před spánkem. Samozřejmě dbáme na to, abychom měli ve stravě dostatek vlákniny.

Druhým krokem je zařazení pohybové aktivity. Pro obézního jedince je vhodné zvýšit pohybovou aktivitu, aby došlo ke spalování kalorií a aby se energetický výdej vyrovnal nebo se lehce navýšil nad energetický příjem. Samozřejmě je nutné si vypracovat individuální pohybový režim a zohlednit jiné přidružené zdravotní problémy. Např. pro lidi s poškozenými klouby nejsou vhodná dynamická cvičení a běhání. Obecně se doporučuje plavání, jízda na kole, běh nebo jen prostá chůze, jóga či taichi. Jóga a taichi jsou velmi vhodnými zdravotními cvičeními, které nejen že udržují fyzickou pohodu, ale přispívají k nalezení duševní harmonie a snižují negativní dopady stresu, který při redukci váhy může nastat.

Třetím krokem je zařazení některých prospěšných potravinových doplňků, které podporují samotný proces spalování kalorií, přispívají k redukci váhy, zlepšují trávicí pochody a snižují dopad stresu a volných kyslíkových radikálů. Užívání přírodních přípravků považuji za nutné již od I. stupně obezity výše, protože zde sehrávají velmi pozitivní role.

Z přípravků firmy KLAS vyberu ty nejlepší, které mají přímý vliv na obezitu.

Za nejdůležitější přípravek vůbec považuji LKVB6. Přímo se podílí na regulaci metabolismu tuků, urychluje spalování kalorií, navozuje normální trávicí pochody, které jsou nutné pro úspěšné hubnutí. Přísun jeho látek do organismu považujeme za nutný. Mořská řasa a jablečný ocet se podílí na rychlejším spalovaní tuků, vyrovnávají metabolismus organismu a přispívají k tělesné pohodě. Lecitin a vitamin B6 synergicky doplňují zbývající dvě složky přípravku a zasahují aktivně do metabolismu tuků a řídí mnoho biochemických reakcí organismu.
LKVB6 dávkujeme při obezitě nejlépe 3x denně jednu tabletu 15 minut po jídle. V některých případech je možné navýšit večerní dávku na dvě tabletky, tzn. 4 tablety za den.V organismu začíná působit během prvního měsíce užívání. Doba užívání se řídí dle rychlosti úbytku na váze. U obézních dětí dávkujeme většinou 1x až 2x denně jednu tabletu 15 minut po jídle.
V praxi jsem zaznamenal u některých nemocných při užívání LKVB6 počáteční nárůst váhy řádově od 2 kg do 6 kg. Ten nastává z důvodů vyrovnání trávicích funkcí a při tzv. nastavování správného metabolismu. Je většinou do dvou měsíců zredukován a pak se již váha snižuje.
Pro organismus je optimální a zcela fyziologický úbytek kolem 2 kg za měsíc. Tento pozvolný úbytek je pro tělo daleko „stravitelnější“ než náhlé zhubnutí řádově několika kilogramů. Zažil jsem mnoho pacientů, kteří si poškodili různé orgány díky „zaručeným“ dietám a hubnoucím postupům.
Musím uvést, že LKVB6 není tak účinné při normálním BMI, jak se mnozí domnívají. Do mé poradny chodí i pacienti, kteří nejsou obézní a mají normální BMI, a přesto chtějí hubnout. To považuji za nešťastné a LKVB6 tady nemůže „pomoci“.

Z dalších přírodních přípravků, které nám nabízí KLAS, určitě doporučuji přidat Klíčkový olej s vitaminy A, C, E, který zasahuje do metabolismu tuků a upravuje ho.
Super Bromelain + Papin zase příznivě podporuje trávicí procesy a pochody a díky tomu nepřímo působí na redukci váhy.
Quatro Klas a Imuno C komplex přidáváme tam, kde potřebujeme podpořit likvidaci volných radikálů. Většinou tyto přípravky doporučuji pacientům, kteří mají vysokou pohybovou aktivitu, běhají a pravidelně cvičí.
Obézním nemocným, kteří mají rozsáhlou degeneraci pohybového aparátu, přidávám do redukčního programu Osteofix Klas, který chrání klouby.
Vhodné je také přidat probiotika, tzn. náš přípravek Super Acidophilus plus 6 miliard, a to zvláště tehdy, pokud má nemocný problémy se střevním traktem.

Léčbu obezity musíme chápat jako komplexní soubor všech nezbytných opatření. Změna stravování a pohybového režimu a užívání přírodních přípravků patří k sobě a pomáhají nám se lépe vypořádat s kilogramy a dosáhnout kýženého cíle.

Závěrem bych chtěl všem hubnoucím popřát, aby hubli nejen úspěšně, ale hlavně
zdravě a s rozumem.
Milan Peterka

2 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

Skutky apoštolské 16:31, 1.list Korintským 15:1-8, 1.list Petrův 1:17-21, Zjevení Janovo 22:18-19

Anonymný povedal(a)...

Skutky Apoštolov 16:31, Prvý List Korinťanom 15:1-8, Prvý Petrov List 1:17-21, Zjavenie Apoštola Jána 22:18-19